علت های از کار افتادن ریموت ماشین

برخی از افراد به دلیل رعایت نکردن اصول نگهداری از ریموت ماشین باعث آسیب و خرابی آن می‌شوند و از این رو فکر می‌کنند که مشکل از کیفیت ریموت است، در صورتی در بیشتر مواقع، برعکس این مسئله بوده است.

  1. از دست افتادن

احتمالا بارها برای شما اتفاق افتاده که ریموت ماشین از دستتان افتاده باشد. زمانی که قصد درآوردن آن را از جیب داشته باشید، باز کردن درب و غیره، بیشترین مواقعی است که احتمال افتادن ریموت از دست زیاد است. یک یا دو بار افتادن، مشکلی برای دستگاه شما به وجود نمی‌آورد؛ اما اگر این اتفاق بیش از حد مجاز تکرار شود، باعث آسیب به برد داخلی خود ریموت ماشین شده و از این رو باید به فکر تعمیر یا جایگزین کردن آن باشید.

2. باتری ضعیف شده است

گاهی ممکن است که باتری ریموت ماشین به خاطر استفاده زیاد از کار افتاده یا ضعیف شده باشد و از این رو سیگنال‌های آن به خوبی نتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. برای همین باید اول از همه، باتری ریموت ماشین را بررسی کنید و سپس به سراغ بقیه موارد بروید.

3. برنامه ریزی نشدن صحیح ریموت

همان‌طور که در بالا هم تأکید کردیم، ریموت ماشین انواع و ساختارهای مختلفی دارد و باید برای هر ماشین یک کد مخصوصی تعیین شود. هنگامی که شما ریموت خود را تعمیر یا عوض می‌کنید، ممکن است که به دلیل برنامه ریزی نشدن صحیح، ریموت شما به درستی کار نکند و از این رو باید قبل از هر چیزی مطمئن شوید که سیگنال‌ها و تمامی کدها به درستی تنظیم شده‌اند و بارها آن‌ها را در شرایط مختلف تست کنید تا در مسافرت یا مواقع حساس دچار مشکل نشوید.

4. مشکل از فیوز است

فیوز دستگاه ممکن است که دچار مشکل شود و از این رو نتواند ارتباط مناسبی را بین ریموت ماشین و دستگاه برقرار کند. برای این کار بهتر است که به سراغ دفترچه راهنما بروید و بخش تعمیر یا اصول نگهداری آن را مطالعه کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت نداشتن آشنایی، هیچ‌گاه خودتان اقدام به تعمیر ریموت ماشین نکنید.

5. آنتن و سیم کشی دچار مشکل شده باشد

گاهی اوقات ممکن است که آنتی دهی دستگاه ضعیف شده باشد یا سیم کشی درون آن خراب شده باشد. البته یافتن این مسئله خیلی راحت است. شما باتری را عوض کرده‌اید و دستگاه هیچ مشکل فنی در دیگر بخش‌ها ندارد، پس آنتن و سیم کشی آن می‌تواند دچار مشکل شده باشد.

 برای مراقب از ریموت ماشین چه کار کنیم؟

بهترین راهکار استفاده از ژله ریموت ماشین است که از آن در برابر هرگونه ضربه جلوگیری می‌کند. روش بعدی سرویس دوره‌ای دستگاه است. نباید اجازه دهید که مشکل حاد شود. در صورتی که احساس کردید، ریموت به خوبی کار نمی‌کند، حتماً آن را به یک متخصص تعمیرکار نشان دهید.

نکات مهم برای ریموت ماشین

  • برای تعمیر ریموت ماشین آن را به یک متخصص و تعمیرکار دزدگیرهای اتومبیل بسپارید.
  • هیچ‌گاه خودتان اقدام به باز و بسته کردن قاب مرکزی ریموت نکنید.
  • هنگامی که ضعف در آنتن دهی ریموت احساس کردید، سریعاً برای جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق، آن را به یک متخصص نشان دهید.